DSO
Karate Kyokushin
MNR
Złote medale zawodników Matsogi Ciechanów

Złote medale zawodników Matsogi Ciechanów

Dwa złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale przywieźli z XXIX Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF zawodnicy LKS Matsogi Ciechanów. Podobnie jak w latach ubiegłych, również tegoroczne Mistrzostwa Polski okazały się bardzo udane dla ciechanowskiego klubu, którego zawodnicy zdobyli w sumie 10 medali, co pozwoliło na zajęcie czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej klubów.

Zgodnie z przewidywaniami najlepiej wypadli Piotr i Paweł Szwejkowscy, Andrzej Reduch, Ilona Omiecińska oraz Piotr Pełka. Bracia Szwejkowscy zdominowali układy formalne IV-VI Dan po raz kolejny spotykając się w finale, tym razem lepszy okazał się Piotrek i to jemu przypadł w udziale złoty medal. Drugi złoty medal zdobył Andrzej Reduch, który w pięknym stylu pokonał w finale układów III Dan aktualnego Mistrza Europy Marcina Wronowskiego z Lubartowa. Dobrze zaprezentowała się również aktualna Mistrzyni Świata Ilona Omiecińska(III Dan), która wywalczyła dwa srebrne medale (w walkach do 62 kg oraz w testach siły). Pomimo porażki w finale walk z Karoliną Konik, Ilona jak zwykle pokazała, że nadal aspiruje do obrony tytułu mistrzowskiego w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata.

Bardzo dobry start zaliczył Piotr Pełka( II dan), który zdobył srebrny medal w walkach do 85 kg pokonując po drodze do finału aktualnego Mistrza Europy Jakuba Kalinowskiego z Kraśnika. Piotrek był również podporą naszej drużyny w walkach drużynowych, gdzie dopiero po dogrywce do pierwszego trefienia nasza drużyna przegrała z faworyzowanym Lewartem Lubartów.

Wyniki zawodników LKS Matsogi Ciechanów:

Złote medale
• Szwejkowski Piotr– układy formalne IV-VI Dan,
• Reduch Andrzej – układy formalne III Dan,

Srebrne medale
• Omiecińska Ilona – walki do 62 kg,
• Omiecińska Ilona – testy siły,
• Szwejkowski Paweł– układy formalne IV-VI Dan,
• Piotr Pełka- walki do 85 kg,

Brązowe medale
• Kosobudzka Magdalena – układy formalne III dan
• Drużyna kobiet – walki drużynowe ( Ilona Omiecińska, Magdalena Kosobudzka, Kinga Sadkowska)
• Drużyna męska w układach formalnych ( Paweł Szwejkowski, Piotr Szwejkowski, Andrzej Reduch, Michał Rząsiński, Michał Korzybski, rezerwa Piotr Pełka)
• Rząsiński Michał – układy formalne III Dan,

Tym startem zawodnicy Matsogi zakończyli sezon wiosenny, który należy zaliczyć do bardzo udanych, gdyż również w młodszych grupach wiekowych juniora, juniora młodszego oraz młodzika zawodnicy klubu znad Łydyni zdobywali liczne medale ze złotymi włącznie oraz wywalczyli 100 punktów w systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży – podsumowuje Michał Korzybski, prezes LKS Matsogi Ciechanów.

Komentarze:

comments

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress