DSO
Karate Kyokushin
MNR
W Ciechanowie ruszyła budowa nowych siłowni zewnętrznych i placów zabaw

W Ciechanowie ruszyła budowa nowych siłowni zewnętrznych i placów zabaw

Ruszyły prace związane z budową placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Inwestycja dotyczy sześciu miejsc wypoczynku i aktywnej rekreacji na świeżym powietrzu, o których powstaniu bądź modernizacji zdecydowali mieszkańcy Ciechanowa w ramach Budżetu Obywatelskiego. Te zwycięskie osiedlowe projekty w najbliższych tygodniach będą systematycznie realizowane. Obiekty będą wyposażane i sukcesywnie oddawane do użytku.

Zjeżdżalnia, pomost z poręczami, tunel linowy, przelotnia linowa, schody wejściowe, huśtawki, bujaki na sprężynach, piaskownica i gra w „kółko i krzyżyk” – te elementy pojawią się na powstającym kreatywnym placu zabaw – Osada Fabryczna na osiedlu „Przemysłowe”.

Zmodernizowany zostanie plac zabaw przy ul. Wesołej na osiedlu „Kwiatowe”. Zamontowane zostaną huśtawki, karuzela, piaskownica, zabawki na sprężynach, zjeżdżalnie, drabinki, wieża z dachem, podesty z poręczami, mostek łukowy i kratownica.

Z urządzeń sprawnościowych, pomostów, schodów wejściowych, zjeżdżalni, karuzeli, zabawek na sprężynach, gry w „kółko i krzyżyk” i ścieżki zdrowia będzie można korzystać na placu zabaw, który powstanie przy ul. Powstańców Wielkopolskich.

Na osiedlu „Słoneczne” na Bielinie utworzony zostanie plac zabaw wraz z siłownią zewnętrzną. Do dyspozycji najmłodszych będą między innymi: zestaw zabawowy, huśtawki, karuzela, zabawka w kształcie statku. Dla trochę starszych: biegacz, wyciąg, orbitrek i wioślarz.

U zbiegu ulicy Parkowej i Zielonej na osiedlu „Podzamcze” pojawi się siłownia zewnętrzna oraz zmodernizowane zostanie boisko trawiaste do piłki nożnej.

Przy ulicy 17 Stycznia powstanie „Magiczny Zakątek na Blokach”. Pojawią się tam stoły do gry w szachy oraz bujane ławki.

Wszystkie miejsca zostaną wyposażone w kosze na śmieci, ławki i tablice z regulaminem. Place zabaw i siłownie będą ogrodzone.

źródło: Urząd Miasta Ciechanów

Komentarze:

comments

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress