DSO
Karate Kyokushin
MNR
Twierdza Modlin zdobyta przez ciechanowski T4B Bike Team

Twierdza Modlin zdobyta przez ciechanowski T4B Bike Team

Legendarna Twierdza Modlin była zdobywana w niedzielę 24 kwietnia przez Kolarzy MTB. Był to już ósmy z rzędu wyścig zorganizowany w ramach cyklu Lotto Poland Bike Marathon, który zgromadził blisko 1000 zawodników z całej Polski.

Miasteczko a zarazem start i meta zawodów były umiejscowione w Warszawa Modlin Smart City w pobliżu najdłuższego w Europie budynku, będącego koszarami wojskowymi, liczącego 2250 m długości. Grzegorz Wajs główny organizator już przed zawodami na stronie internetowej zapowiadał, że będzie to jeden z najciekawszych i najbardziej „górzystych” wyścigów w kalendarzu LOTTO Poland Bike Marathon 2016.

Zawodnicy nie zawiedli się, będą dobrze wspominać tę trasę i zaliczą ją zapewne do jednych z najcięższych rozkręcającego się sezonu. Do zdobycia był wymagający podjazd zwany „WajsGórą”, a do pokonania m.in. zapierające dech w piersiach urokliwe wąwozy w pobliżu Zakroczymia. Dużą atrakcją był też przejazd przez imponujące fortyfikacje Twierdzy Modlin.

Najlepszy wynik z drużyny T4B Bike Team odnotował Rafał Kłos zdobywając największą ilość punktów dla team’u. Rafał wraz ze Sławkiem Sokolnickim startowali na dystansie 48km. Na dystansie liczącym 24 km najlepszy wynik wykręcił Radosław Kamiński, który zameldował się na 5 miejscu w kategorii wiekowej i na 10 miejscu w klasyfikacji open. Radek już od początku sezonu potwierdza świetne przepracowany okres zimowy i wysoką formę, którą zaskoczy nas jeszcze nie jeden raz. Bardzo udany wyścig zaliczył także Arek Wyszkowski, który zajął 7 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Ponad to w Modlinie startowali: Kraśniewski Piotr, Fedor Martin, Ostromecki Szymon, Petryczko Igor i Górski Zdzisław.

Drużyna T4B Bike Team zameldowała się na 18 miejscu, a po niedzielnych zawodach zawansowała na 26 miejsce w klasyfikacji drużyn na ponad 100 zgłoszonych. Następne zawody z cyklu Lotto Poland Bike w najbliższą niedzielę 1 maja w Legionowie.

Autor – Jakub Sprusiński

Komentarze:

comments

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress