DSO
Karate Kyokushin
MNR
Sześć medali ciechanowian w zawodach Pucharu Polski

Sześć medali ciechanowian w zawodach Pucharu Polski

Trzynastu zawodników Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie wystartowało w ostatni weekend w Bydgoszczy, gdzie została rozegrana kolejna runda Pucharu Polski w Taekwondo olimpijskim. Łącznie nasi zawodnicy wywalczyli 6 medali.

W bieżącym roku był to turniej międzynarodowy, w którym wystartowało ponad 600 zawodników i zawodniczek, w czterech kategoriach wiekowych z Polski, Finlandii, Białorusi, Ukrainy, Czech i Niemiec.

Spośród ciechanowian najlepiej w zawodach wystartowała Łucja Oleszczuk, która w kategorii 52 kilogramy wśród juniorek wywalczyła złoty medal, pokonując zawodniczkę z Kętrzyńskiego Klubu Taekwondo (18:9), z AZS UWM Olsztyn (10:2) i UKS Jarocin ( 14:5). Łucja prowadzi obecnie w rankingu Polskiego Związku Taekwondo w swojej kategorii wagowej.

Medale srebrne wywalczyły: Weronika Czapka (kat.52 kg -junior), Anna Walendziak ( kat.46 kg-junior)i Cezary Sarnowski (kat.68 kg- junior). Czarek jest obecnie uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Warszawie o kierunku taekwondo.

Medale brązowe wywalczyły: Oliwia Sapalska (kat.44 kg- kadet), Alicja Laskowska (kat 47 kg- kadet)i Sandra Niedziałkowska (kat.33 kg- kadet). Pierwsze walki eliminacyjne wygrali też Paulina Modzelewska, Piotr Kozłowski i Kinga Ulatowska. Trenerem zawodników jest Radosław Lisowski.

źródło: www.taekwondo-ciechanow.pl

Komentarze:

comments

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress