DSO
Karate Kyokushin
MNR
Ruszyła budowa nowego kompleksu sportowego przy Gimnazjum nr 3

Ruszyła budowa nowego kompleksu sportowego przy Gimnazjum nr 3

Rozpoczęły się prace związane z utworzeniem w pobliżu budynku szkoły nowoczesnego kompleksu z boiskami, bieżnią, siłownią i placem zabaw. Będzie to miejsce ogólnodostępne. Na inwestycję miasto pozyskało ponad 320 tys. zł.

Przy Gimnazjum nr 3 powstanie boisko z nawierzchnią ze sztucznej trawy, 200-metrowa czterotorowa bieżnia okólna z wyposażeniem lekkoatletycznym, dwa boiska wielofunkcyjne do mini gier zespołowych (piłka siatkowa, koszykowa, ręczna) o nawierzchni poliuretanowo-gumowej, siłownia zewnętrzna i plac zabaw. Z kompleksu korzystać będą nie tylko uczniowie szkoły, będzie on ogólnodostępny.

Powstający kompleks to kolejny przykład skuteczności miasta w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. Dzięki udziałowi takich środków w mieście możemy zrobić dużo więcej. To inwestycja w ciechanowski sport, miejsce dla rozwoju młodych talentów, przestrzeń rekreacji i zabawy. Będzie to nowoczesny obiekt, z którego korzystać będzie mógł każdy – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Wniosek prezydenta Krzysztofa Kosińskiego o dofinansowanie budowy nowego kompleksu sportowego przy Gimnazjum nr 3 znalazł się na liście podstawowej projektów rekomendowanych do realizacji w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej. Zarząd Województwa Mazowieckiego zarekomendował przyznanie 323 700 zł. Decyzję w sprawie rekomendacji ciechanowskiego wniosku podjął pod koniec kwietnia, stosowną uchwałą. Decyzja ta jest kluczowa w przyznaniu środków. Rekomendowany przez marszałka wniosek trafił do Ministerstwa Sportu i Turystyki, gdzie zostanie zatwierdzony oraz zostaną podpisane stosowne umowy. Kwota dotacji stanowi 25 % kosztów całej inwestycji. Szacowany koszt to prawie 1,3 miliona złotych. Planowany termin zakończenia inwestycji to październik.

źródło: Urząd Miasta Ciechanów

Komentarze:

comments

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress