DSO
Karate Kyokushin
MNR
Rugby 7: Posnania górą, Ciechan ostatni

W czwartek w Ciechanowie rozegrano I Turniej Rubgy 7 Juniorów. W zawodach wystąpiło razem sześć drużyn: KS Ciechan, Posnania Poznań, Szarża Grudziądz, Legia Warszawa oraz dwa zespoły Orkana Sochaczew.

Zwycięzcą turnieju została Posnania, która pokonała wszystkich pięciu przeciwników. Drugie miejsce zajęła juniorska drużyna Orkana Sochaczew, która w zeszłym roku zdobyła tytuł Mistrza Polski Juniorów w rugby 7. Trzecie miejsce wywalczyła Szarża Grudziądz, zaś na czwartej pozycji uplasowali się kadeci Orkana. Piąte miejsce przypadło Legii Warszawa, natomiast ostatnie – niestety – naszemu zespołowi.

Turniej stał na wysokim poziomie, bowiem uczestniczyły w nim drużyny bardzo doświadczone i utytułowane. Od samego początku było dla nas oczywistym, że gra z nimi będzie wielkim wyzwaniem, ale również i niesamowicie dużym doświadczeniem. Zresztą wynik ostatniego meczu odzwierciedla dużą zmianę w grzej naszej drużyny, bowiem w pojedynku z bardzo mocnym Orkanem Sochaczew straciliśmy pięć przyłożeń, ale jednocześnie zdobyliśmy dwa po bardzo dobrej pracy całego zespołu.

Warto też dodać, że dla połowy naszych zawodników był to pierwszy start w życiu, stąd też liczymy na to, że zdobyte w czwartek doświadczenie będzie procentować w kolejnych meczach.

Ostatni aspekt turnieju poza sportowym, chociaż trudno to oddzielić od siebie to atmosfera, która towarzyszyła temu wydarzeniu. Była ona na tyle dobra, że pojawiły się głosy, aby ten turniej odbywał się cyklicznie. My jesteśmy jak najbardziej za.

Dziękujemy też bardzo serdecznie naszemu sponsorowi Browarowi Ciechan oraz partnerom: Studiu Grafika za stworzenie plakatu promującego turniej i restauracji Da Grasso za przyjęcie nas po nim. Bardzo dziękujemy za wspieranie ciechanowskiego rugby!

WYNIKI

Orkan Juniorzy – Posnania 20:25, Orkan Kadeci – Legia 25:25, Ciechan – Grudziądz 5:30, Orkan Juniorzy – Legia 30:0, Posania – Grudziądz 15:0, Ciechan – Orkan K 15:30, Orkan J – Grudziądz 35:5, Posnania – Ciechan 35:0, Orkan K – Grudziądz 10:15, Ciechan – Legia 0:25, Orkan J – Orkan K 65:5, Legia – Posnania 0:15, Ciechan – Orkan J 10:25, Orkan K – Posnania 0:35, Legia – Grudziądz 10:25.