DSO
Karate Kyokushin
MNR
Rugby 7: KS Ciechan zagra w półfinałach MP Juniorów

Rugby 7: KS Ciechan zagra w półfinałach MP Juniorów

W niedzielę (18 maja) Klub Sportowy Ciechan i Szymon Kołecki będzie reprezentował nasze miasto w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 7. W 9-osobowym składzie ciechanowskiego zespołu są zawodnicy z roczników 1995, 1996 i 1997.

W Sochaczewie drużyna prowadzona przez Łukasza Gąsiorowskiego będzie się mierzyć w jednej grupie z Budowlanymi Lublin i Juvenią Kraków (ubiegłoroczni finaliści) oraz Skrą Warszawa (Ekstraliga). W drugiej grupie znalazły się: RC Orkan Sochaczew, KS Budowlani Łódź, Czarni w Bytomiu oraz RC Legia Warszawa. Do turnieju finałowego przepustkę uzyska pięć pierwszych drużyn. Grupa północna swoje mecze rozgrywać będzie na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Wśród uczestników jest pięć ekip: Posnania Poznań, Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Ogniwo Sopot i Szarża Grudziądz. W tym przypadku premiowane awansem są trzy pierwsze miejsca.

– Do Sochaczewa jedziemy przede wszystkim po to, by zdobywać doświadczenie. W drużynie, która w połowie składa się z zawodników, którzy grają w rugby od września ubiegłego roku, oczywistym jest, że oczekiwania muszą być dostosowane do możliwości. Poza tym mamy też niestety trzech graczy kontuzjowanych, których brak jest dla nas odczuwalny, stąd też wszystko okaże się na miejscu. Trafiliśmy do bardzo trudnej grupy. Trzeba zagrać z tymi zespołami najlepiej, jak się da. To jest naszym celem na te mistrzostwa – tłumaczy Gąsiorowski.

Ostatni sprawdzian podopiecznych trenera Gąsiorowskiego przed półfinałami nie wypadł najlepiej. W turnieju zorganizowanym w Ciechanowie, młodzi rugbyści zajęli ostatnie miejsce. – Oczekiwanie od drużyny, w której zawodnicy najdłużej trenujący mają kontakt z rugby krótszy niż dwa lata, że pokonają drugi czy trzeci zespół w kraju byłoby absurdalne. To pewnie bierze się z tego, że gospodarz zawsze musi wygrać. Turniej w Ciechanowie był nie do wygrania i o tym wiedziałem już przed nim. Pytanie o miejsce było otwarte, ale zależało to od dyspozycji Szarży Grudziądz oraz Legii Warszawa, a tu akurat trafiły się dosyć mocne ekipy. Wnioski są proste – robimy swoje. Każdy turniej daje większe doświadczenie, a jest ono dla nas kluczowe – stwierdza opiekun ciechanowskich rugbystów.

KS Ciechan i Szymon Kołecki

źródło: inf. własna

foto: wykop.pl

Komentarze:

comments

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress