DSO
Karate Kyokushin
MNR
Rajdy samochodowe: Pech Igora Bartołda

Rajdy samochodowe: Pech Igora Bartołda

W dniach 24 – 25 kwietnia odbyła się w Czechach I Runda Rajdowego Pucharu Czech i Moraw 2015, czyli Rally Horovice. W imprezie tej, podobnie jak rok temu, wziął udział ciechanowski kierowca rajdowy Igor Bartołd, lider UTR Rally Team. Cały cykl składa się z ośmiu rund, z których jedna ma być rozegrana na terenie Polski, prawdopodobnie we wrześniu.

Ubiegłoroczną klasyfikację mistrzostw, Igor Bartołd zakończył na podium, zdobywając wicemistrzostwo klasy H3. Ten sezon Igor rozpoczął od modyfikacji technicznych w swoim samochodzie (BMW E30 1.8 is). Gruntownym zmianom uległa charakterystyka mocy i momentu obrotowego silnika, zawieszenia oraz układu hamulcowego, z awariami którego zmagał się podczas ubiegłego sezonu.

Poddając próbom zmodyfikowany samochód, Igor wystartował dwukrotnie podczas Rallyland Motul Cup 2015 na terenie byłego lotniska w Debrznie. Za każdym razem zajmował wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej (5 i 3 miejsce).

W tym sezonie Igor Bartołd planuje przede wszystkim starty w Czechach oraz treningowo na terenie Polski, podczas nowych, nie jechanych jeszcze rajdów, jak na przykład Motor Show w Krakowie.

I runda Rajdowego Pucharu Czech i Moraw okazała się pechowa dla ciechanowskiego kierowcy. Po fantastycznych czasach uzyskanych na trzech próbach, podczas czwartej uszkodzeniu uległa półoś w BMW, co spowodowało wycofanie się Igora z rajdu. Kolejna runda już 29 maja, trzymamy więc kciuki za naprawę auta i dobry wynik Igora podczas tej imprezy.

tekst i foto: Rafał Lidzki

Komentarze:

comments

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress