DSO
Karate Kyokushin
MNR
Policjanci spotkali się z przedstawicielami klubów sportowych z Ciechanowa

Policjanci spotkali się z przedstawicielami klubów sportowych z Ciechanowa

Ciechanowscy policjanci spotkali się wczoraj z przedstawicielami klubów sportowych działających na terenie powiatu. Rozmawiali o bezpieczeństwie imprez masowych, przypadkach zakłóceń porządku w czasie meczów, przejazdów kibiców i innych organizowanych imprez.

Spotkanie miało charakter roboczy, a jego celem było nie tylko wypracowanie zasad współpracy pomiędzy klubami sportowymi a policjantami podczas odbywających się rozgrywek piłkarskich, ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom tych imprez. Policjanci zajmujący się zagadnieniem imprez masowych wskazywali na tak ważne zagadnienia, jak regulamin imprezy.

W czasie spotkania omówiono wytyczne KWP w Radomiu odnośnie działań policji wobec kibiców naruszających przepisy. Omówiono także zagadnienia związane z potencjalnymi zagrożeniami, ze zwróceniem uwagi na niewłaściwe zachowania kibiców podczas trwania rozgrywek m.in. spożywanie alkoholu, odpalanie rac, zakłócanie porządku publicznego.

Policjanci główny nacisk położyli na potrzebę systematycznej wymiany informacji pomiędzy instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w tym zakresie, w celu wyeliminowania negatywnych zachowań grup pseudo kibicowskich, z uwzględnieniem przejazdu kibiców przez powiat ciechanowski.

źródło: KPP Ciechanów

Komentarze:

comments

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress