DSO
Karate Kyokushin
MNR
Podwójny sukces kolarzy T4B Bike Team Ciechanów

Podwójny sukces kolarzy T4B Bike Team Ciechanów

Cóż to była za niedziela! 8 maja kolarze T4B Bike Team z Ciechanowa udali się na dwie imprezy kolarskie do Torunia i Radzymina.

W Toruniu Michał Kwiatkowski (Mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z 2014 roku oraz drużynowy mistrz świata w jeździe na czas w barwach Etixx-Quick Step z roku 2013.) organizował już drugi raz wyścig szosowy Velo Toruń. Velo Toruń w tym roku przyciągnął na start blisko 2000 pasjonatów jazdy na szosie. T4B Bike Team reprezentował silny skład, który w pierwszym starcie szosowym w tym roku w Nałęczowie podczas Kross Road Tour zajął drużynowo 2 miejsce. Pogoda dopisała było ciepło i świeciło piękne słońce. Zawodnicy więc mogli startować na krótko, czyli w slangu kolarskim oznacza to założenie krótkich spodenek i koszulki z krótkim rękawem. Na dystansie mega wystartowało blisko 500 zawodników. Pierwsze kilometry to szybki wyjazd z miasta gdzie średnia prędkość dochodziła do 50km/h. Początek wyścigu odbywał się w zwartym peletonie. Dopiero ok. 20go kilometra nastąpiły pierwsze pęknięcia. Pierwszy 4% i drugi 14% podjazd na trasie wyścigu spowodował podziały peletonu, które zachowały się do samej mety. Wynik jaki uzyskała nasza drużyna w Toruniu zaskoczył samych startujących.

Najlepiej wśród zawodników T4B Bike Team pojechał Gabriel Girau meldując się na mecie jako 16 i 7 w swojej kategorii wiekowej. Następnie na przyjechali: Arkadiusz Wyszkowski 51 open, Rafał Kłos 64 open i Piotr Bulejak 85 open. Dużym pozytywnym zaskoczeniem był dla nas wynik Sławka Sokolnickiego, dla którego jest to pierwszy sezon wyścigów szosowych, gdzie podczas tej imprezy na dystansie 35 kilometrów zajął 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej i 18 w open. Sukces jaki osiągnęliśmy to drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej na dystansie 66km i nagroda piękny puchar wręczony naszym zawodnikom przez Michała Kwiatkowskiego.

W Radzyminie natomiast odbywał się już 4 tegoroczny wyścig MTB w ramach cyklu Lotto Poland Bike. Zawodników T4B Bike Team przywitała w Radzyminie piękna pogoda z 22 st C w pełnym słońcu. Trasa maratonu ciekawa, chociaż po rewelacyjnej trasie w Legionowie pozostał pewien niedosyt u zawodników. Drużynowo zajęliśmy 22 miejsce i najwięcej punktów dowieźli: Jakub Sprusiński, Radosław Kamiński, Marcin Rogiński i Martin Fedor.

Sukces w Radzyminie odnotowany indywidualnie to świetna jazda i walka na ostatnich kilometrach Radosława Kamińskiego. Potwierdził on świetne przygotowanie do sezonu zajmując 3 miejsce open na dystansie 26 kilometrów i 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy !!! Dobry wynik odnotował także Zbigniew Bober, któremu niewiele zabrakło do podium, ostatecznie zajął 4 miejsce w kategorii wiekowej,

Tegoroczny sezon na dobre już się rozkręcił. Zawodników T4B Bike Team czekają teraz kluczowe sprawdziany: 22 maja w Nadarzynie wyścig MTB z cyklu Lotto Poland Bike,
26-29 maja 4-dniowy wyścig etapowy Beskidy MTB Trophy.

autor: Jakub Sprusiński

Komentarze:

comments

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress