DSO
Karate Kyokushin
MNR
Pływanie: Radek Kawęcki Grand Prix za pasem

Pływanie: Radek Kawęcki Grand Prix za pasem

Niespełna dwa tygodnie pozostały do największej imprezy pływackiej w historii Ciechanowa. W ostatnia weekend września odbędzie się „Radek Kawęcki Grand Prix”. Pływalnia „U Ciecha” przeżyje prawdziwe oblężenie!

Organizatorami dwudniowych zawodów są: Klub Pływacki Ciechanów, MOSiR oraz Radosław Kawęcki. Głównym celem imprezy jest popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży w środowisku lokalnym. O medale rywalizować będą zawodnicy urodzeni w 1992 roku i młodsi.

– Organizator przewidział wiele atrakcji. Przed pływalnią odbędzie się piknik pływacki. Uczestnicy będą mieli możliwość udziału w wielu grach i zabawach przygotowanych przez animatorów – czytamy w komunikacie organizacyjnym. Patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Ciechanów, a także Starosta Ciechanowski.

W programie jest między innymi wyścig o Puchar Radosława Kawęckiego, w którym weźmie udział sześciu zawodników z najlepszymi czasami uzyskanymi na 100 metrów stylem grzbietowym podczas trwania zmagań. Zwycięzca otrzyma tytuł Mistrza „Kawa Grand Prix”. Puchar za zwycięstwo jest trofeum przechodnim. Na własność zdobędzie je klub, którego zawodnicy triumfują w imprezie trzykrotnie.

24-letni Kawęcki ma w swoim dorobku medale mistrzostw świata i Europy. Reprezentant Polski był ostatnio na ustach wszystkich. W sierpniu został bowiem wicemistrzem globu na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym.

źródło: megatiming.pl

foto: Alexander Nemenov / AFP

Komentarze:

comments

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress