DSO
Karate Kyokushin
MNR
Petanque: Grand Prix Norco 2015 dla Ciechana!

Petanque: Grand Prix Norco 2015 dla Ciechana!

Trzyosobowa drużyna Klubu Petanki Ciechan triumfowała w drugiej edycji Grand Prix Norco. Ciechanowianie okazali się najlepsi w gronie szesnastu zespołów, które awansowały do ścisłego finału.

Grand Prix Norco to cykl turniejów w petanque. Tegoroczne zmagania zostały podzielone na cztery rundy eliminacyjne i finał. Pierwszy turniej odbył się już w maju w Mielnie (woj. warmińsko-mazurskie). Następnie uczestnicy rywalizowali w Warszawie i Liskowie (woj. wielkopolskie). Decydująca rozgrywka odbyła się w minioną sobotę w Gołotczyźnie, położonej niedaleko Ciechanowa. W zawodach wzięły udział 23 triplety z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło gospodarzy, a także triumfatorów zeszłorocznej edycji.

Zawody po raz pierwszy odbyły się w formule dwudniowej. W sobotę gracze rywalizowali w Otwartych Mistrzostwach Ciechanowa, które pozwoliły ustalić końcową klasyfikację fazy eliminacyjnej. Finał został rozegrany w niedzielę. Pierwsze miejsce zajęli gospodarze: Michał Olejnik, Witold Smoliński, Mariusz Stawicki, drugie warszawianie, zaś trzecie – także ciechanowianie, zwycięzcy pierwszej edycji: Artur Bobiński, Rafał Kilian, Marcin Sasin.

– Pozostaje nam tylko pogratulować najlepszym i podziękować wszystkim tym, którzy w duchu sportowej rywalizacji i towarzyskiej integracji, spędzili z nami ładnych kilkadziesiąt godzin. Do zobaczenia w przyszłym roku – czytamy na oficjalniej stronie rozgrywek.

źródło: grandprixnorco.pl

foto: petanque.net.pl

Komentarze:

comments

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress