DSO
Karate Kyokushin
MNR
Nordic Walking: Krzysztof Człapski mistrzem Polski!

9 sierpnia odbyły się w Osielsku mistrzostwa Polski w coraz popularniejszej dyscyplinie, jaką jest Nordic Walking. Organizatorem zawodów był GOSiR Osielsko, a miasteczko zawodów mieściło się na stadionie w Żołędowie. Na zawodach stawiła się trójka zawodników z Ciechanowa: Krzysztof Człapski, Witold Bogdan i Agata Kozłowska.

Ciechanowianie zmagali się z ciężkimi, bo upalnymi warunkami pogodowymi. Krzysztof Człapski zdobył pierwsze miejsce i tytuł mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej (M50 – 54) z czasem 00:30:33, ustanawiając przy tym swój nowy rekord życiowy.

Witold Bogdan również ustanowił swoją nową „życiówkę”. Trasę przeszedł w czasie 00:35:45 i uplasował się na trzeciej pozycji w swoje kategorii wiekowej (M65 – 69). Agata Kozłowska została natomiast zdyskwalifikowana.

Zawodnicy w dobrych humorach powrócili z zawodów i szykują się do następnych rywalizacji, rozpoczynając niebawem treningi. Zainteresowanych uprawianiem Nordic Walking, a w szczególności tych, którzy chcą chodzenie na kijach traktować nie tylko jako formę rekreacji, zapraszamy do naszego grona.

Również serdecznie zapraszamy chętnych do wsparcia finansowego, tworzącej się właśnie profesjonalnej grupy Nordic Walking. Kontakt z nami pod numerem telefonu 531971934 lub k.czlapski@gmail.com. Polecamy też naszą stronę internetową – aktywnynordicwalking.pl

tekst i foto: Krzysztof Człapski