DSO
Karate Kyokushin
MNR
Miasto wsparło zakup samochodu dla kolarzy z Ciechanowa

Miasto wsparło zakup samochodu dla kolarzy z Ciechanowa

Dziś prezydent Krzysztof Kosiński przekazał Kolarskiemu Klubowi Sportowemu Ciechanów kluczyki do samochodu, którego zakup miasto dofinansowało kwotą 30 tys. zł. Z dziewięcioosobowego auta będą korzystać zawodnicy, jak również będzie ono służyło do transportu rowerów i sprzętu. Klub od wielu lat zgłaszał potrzebę zakupu auta. Nie było go stać na samodzielne pokrycie kosztów.

Kolarski klub sportowy, którego wychowankami są utytułowani zawodnicy z sukcesami ogólnopolskimi i międzynarodowymi, nie był w stanie we własnym zakresie sfinansować zakupu samochodu. Odpowiednie auto konieczne jest do transportu na treningi, obozy i zawody. W Kolarskim Klubie Sportowym Ciechanów szkolił się między innymi Łukasz Wiśniowski – zwycięzca Wyścigu Pokoju juniorów, wielokrotny mistrz Polski, obecnie uczestnik jednego z największych wyścigów na świecie Giro d’Italia. W klubie trenował również Daniel Staniszewski – wicemistrz świata juniorów, mistrz Europy, wielokrotny mistrz Polski. Obecnie grupa młodych kolarzy bierze udział w Małym Wyścigu Pokoju. Po 3 etapach w klasyfikacji generalnej uczestnicy ci zajmują 3, 4, 5 i 7 miejsce. W sobotę w Ciechanowie rozpocznie się 4 i 5 etap tego wyścigu, współorganizowany przez KKS Ciechanów.

Do tej pory borykaliśmy się z problemem transportu między innymi na obozy treningowe. Nie mieliśmy jak przewieźć więcej niż czterech zawodników, nie mówiąc o problemach z transportem sprzętu. Mamy wybitnych wychowanków z ogromnymi sukcesami, a nie stać nas na tak ważny element zaplecza technicznego jak bus. Dziękuję prezydentowi, wsparcie w tym zakresie, bo to wsparcie talentów, inwestycja w rozwój sportu – podkreślał trener KKS Ciechanów Stanisław Grabowski.

Życzę klubowi i rodzicom, żeby ten bus woził przyszłych mistrzów Polski, Europy i świata – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Używany Volkswagen Transporter kosztował 45 tys. zł. 15 tys. zł to środki zgromadzone przez klub, głownie przekazane przez rodziców kolarzy. Miasto wsparło zakup auta 30 tys. zł, MOSiR ubezpieczył pojazd.

Komentarze:

comments

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress