DSO
Karate Kyokushin
MNR
Matsogi Ciechanów z medalami Mistrzostw Europy!

Matsogi Ciechanów z medalami Mistrzostw Europy!

W fińskim Tampere odbyły się XXXI Mistrzostwa Europy Seniorów w Taekwon-Do ITF. W Mistrzostwach wzięło udział 495 seniorów i juniorów reprezentujących łącznie 27 państw. Polska Reprezentacja zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając 56 medali, w tym 21 złotych, 18 srebrnych oraz 17 brązowych W 62 osobowym składzie Reprezentacji Polski znalazła się „exportowa” czwórka zawodników z ciechanowskiego klubu Taekwon-do ITF LKS MATSOGI Ciechanów: Ilona Omiecińska (27 l. III dan), Piotr i Paweł Szwejkowscy (33 l. IV dan) oraz Andrzej Reduch (33 l. III dan).

Największy sukces odniósł Paweł Szwejkowski, który został Vice-Mistrzem Europy w konkurencji układów formalnych IV-VI dan. Ciechanowianin pokonał kolejno Rosjanina Cherkasova, Włocha Oriolani oraz w półfinale Niemca Vonesa. W pojedynku finałowym rozgrywanym podczas specjalnej wieczornej Gali transmitowanej na żywo przez fińską telewizję Paweł nieznacznie przegrał z reprezentantem Francji Doulayem, tym samym powtórzył wyczyn sprzed 2 lat z Rimini, gdzie również dotarł do finału tej prestiżowej konkurencji i również przegrał z tym samym Francuzem.

Aktualna Mistrzyni Świata Ilona Omiecińska bez większych problemów przebrnęła przez eliminacje walk do 62 kg po pokonaniu kolejno Holenderki Mauritz, Szkotki Willis oraz Angielki Smith i właśnie w tym bardzo zaciętym zwycięskim pojedynku Ilona doznała bolesnej kontuzji stawu biodrowego, która spowodowała, że w walce półfinałowej z Irlandką Lehane, ciechanowianka nie mogła zademonstrować pełni swoich umiejętności i niestety doznała porażki ostatecznie zdobywając brązowy medal. Na osłodę dorzuciła drugi brązowy medal w układach III dan i 2 złote medale zdobyte w konkurencjach drużynowych walk i układów oraz srebrny w drużynowych testach siły. Teraz nie pozostaje nic innego jak zdobyć Mistrzostwo Polski (11 czerwca, Biała Podlaska) co nie będzie łatwym zadaniem, gdyż jej główna konkurentka w kraju Karolina Konik sięgnęła w Tampere po Mistrzostwo Europy!

Piotr Szwejkowski w konkurencji układów formalnych IV-VI dan po pokonaniu Holendra van Hoeda w drugim pojedynku przegrał z Węgrem Szalayem i pożegnał się z turniejem indywidualnym. Jednak doskonale wypadł w turnieju drużynowym, gdzie wspólnie z kolegami zdobył złoto w układach i srebro w testach siły.

Borykający się na początku sezonu z kłopotami zdrowotnymi Andrzej Reduch , pomimo bardzo sumiennych przygotowań nie obronił tytułu Mistrza Europy w konkurencji układów formalnych III dan. Ciechanowianin pokonał w pierwszym pojedynku po dogrywce Niemca Bottingera, by przegrać w drugim również po dogrywce z Kimem Lee z Rosji. Andrzej musi odłożyć myśli o kolejnym tytule na przyszły rok. Może Sofia okaże się bardziej szczęśliwa…? Na pocieszenie Andrzejowi pozostał złoty medal w układach drużynowych.

Należy nadmienić, że ciechanowianie zdobywając indywidualnie 3 medale i drużynowo 5 medali wnieśli spory wkład w medalowe żniwo Reprezentacji Polski w Tampere. Wszyscy byli pewnymi punktami w „złotych drużynach”, a na 5 członków drużyny męskiej układów formalnych aż 3 wywodzi się z Ciechanowa.

Wyniki zawodników LKS Matsogi Ciechanów:

Ilona Omiecińska:
Indywidualnie:
– Brązowy medal – walki do 62 kg.
– Brązowy medal – układy III dan,
Drużynowo:
– Złoty medal – drużynowe walki,
– Złoty medal – drużynowe układy formalne,
– Srebrny medal – drużynowe testy siły,

Paweł Szwejkowski:
Indywidualnie:
– Srebrny medal – układy formalne IV-VI dan.
Drużynowo:
– złoty medal – drużynowe układy formalne,

Andrzej Reduch:
– Miejsce 5-8 – układy III dan,
Drużynowo:
– złoty medal – drużynowe układy formalne,

Piotr Szwejkowski:
– Miejsce 5-8 – układy IV-VI dan,
Drużynowo:
– Złoty medal – drużynowe układy formalne,
– Srebrny medal – drużynowe testy siły.

źródło: Matsogi Ciechanów

Komentarze:

comments

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress