DSO
Karate Kyokushin
MNR
Lotto Baja Poland: Piotr Serbista na podium

Lotto Baja Poland: Piotr Serbista na podium

W ostatni weekend sierpnia odbył się największy w Polsce rajd – Lotto Baja Poland. Impreza w Szczecinie przyciągnęła największe światowe gwiazdy w rajdach terenowych. Na starcie nie zabrakło Piotra Serbista, który rywalizował w piątej rundzie Pucharu Polski w Rajdach Baja.

Ciechanowianin ścigał się w doborowym towarzystwie. W zawodach wziął udział zwycięzca ostatniego Rajdu Dakar, Katarczyk Nasser Al-Attiyah, jak również najlepsi zawodnicy z Polski: Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz, Marek Dąbrowski, Jakub Przygoński i Martin Kaczmarski.

– Rajd zaczął się super prezentacją zawodników w kultowym miejscu w Szczecinie, na Wałach Chrobrego, po czym udaliśmy się na start prologu – wspomina Serbista. – Krótki, około 6-kilometrowy prolog zgromadził ogromną ilość kibiców, która świetnie dopingowała wszystkim zawodnikom. Prolog starałem się przejechać spokojnie, co idealnie mi się udało. Bardzo kręty i piaszczysty teren okazał się niełatwy. Udało mi się go ukończyć na trzecim miejscu – relacjonuje ciechanowianin.

– Sobota to dojazdówka ok. 100 km do drugiego OS, który został wytyczony na poligonie w Drawsku Pomorskim. Teren bardzo piaszczysty i niezwykle szybki o długości 144 km. Prędkości maksymalne quada dochodziły do 140 km/h. Starałem się jechać szybko i przede wszystkim nie popełniać błędów nawigacyjnych, co zaowocowało utrzymaniem trzeciej lokaty w klasie quad – opowiada Serbista.

– Ostatni niedzielny OS został wytyczony w gminie Dobre. 64-kilometrowa trasa nie należała do łatwych. Cel był jednak jeden, utrzymać trzecie miejsce w klasie i ukończyć tan wspaniały rajd. Udało się! Dojechaliśmy na metę z cennymi punktami – cieszy się Serbista, który po tym wyścigu, awansował na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Rajdach Baja.

– Dziękuję za wsparcie Hydro-Pol DDD Racing Ciechanów, Wioselko.pl, O’neal Polska, Coma s.c., Monna Design i serwisowi Krzysztofa Jarmuż, jak również Kałużny Team – zakończył ciechanowianin. Przed Serbistą ostatnia runda PPRB w Żaganiu. Październikowy rajd rozstrzygnie o końcowej klasyfikacji tegorocznego cyklu.

źródło: inf. własna

foto: Hydro-Pol DDD Racing Ciechanów

Komentarze:

comments

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress