DSO
Karate Kyokushin
MNR
Karatecy z medalami Mistrzostw Europy!

Karatecy z medalami Mistrzostw Europy!

Dwa medale wywalczyli zawodnicy Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin w rozegranych w Warnie 30. Wagowych Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin.

W turnieju wzięło udział 460 zawodników z 23 krajów. Ciechanowski Klub Karate Kyokushin reprezentowali zawodnicy z sekcji: Ciechanów, Kraszewo i z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Iskra” w Krasnem – Pawikowski Kacper, Weronika Krzywnicka, Aleksandra Trzepanowska, Wiktoria Głowacka oraz Jakub Kraśniak.

Wyniki naszych zawodników:

Jakub Kraśniak w kategorii junior 14-15 lat – 70 kg – II miejsce.

Weronika Krzywnicka w kategorii junior 14-15 lat – 50 kg – III miejsce.

Jest to największy sukces w historii klubu, a przede wszystkim zawodników i ich instruktorów – Wojciecha Gołębiewskiego, Adama Miśkiewicza i Adama Chrzanowskiego. Wszyscy mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z innych państw Europy i sprawdzić swoje umiejętności, jak również czy ciężka praca, którą wykonali na treningach, przynosi oczekiwany efekt.

Największą niespodziankę sprawił Jakub Kraśniak, który debiutował na zawodach tej rangi, jakimi są Mistrzostwa Europy, zdobywając srebro! Wszystkie walki o wejście do strefy medalowej były dla niego bardzo ciężkie. Sam pojedynek o wejście do finału z zawodnikiem z Turcji zakończył się na korzyść dla Jakuba dopiero po dogrywce. W finale nasz zawodnik spotkał się z reprezentantem Rosji i tu już musiał uznać jego wyższość, przegrywając przez wskazanie sędziów.

Kolejną naszą reprezentantką była Weronika Krzywnicka, która powtórzyła swój ubiegłoroczny sukces z Berlina, zdobywając w tym roku brązowy medal. Mimo 18 zawodniczek w swojej kategorii, w pięknym stylu dotarła do strefy medalowej wygrywając przez wskazanie sędziów wszystkie swoje walki. Najtrudniejszy bój stoczyła z zawodniczką z Rosji o wejście do finału. Mimo wyrównanej walki do samego końca, sędzia maty wskazał na zawodniczkę z Rosji.

Pozostali nasi reprezentanci: Kacper Pawikowski, Aleksandra Trzepanowska i Wiktoria Głowacka, debiutowali na Mistrzostwach Europy. Wiktorii udało się pierwszą rundę przebrnąć zwycięsko. Pozostałe walki naszych zawodników były bardzo ciężkie i musieli oni uznać wyższość reprezentantów z innych państw, którzy w dalszej rywalizacji zostali zwycięzcami swoich kategorii.

Dla nas, jako instruktorów wszyscy nasi zawodnicy podejmując to wyzwanie, pokazali wielkie serce i ducha walki i dla nas już na starcie byli zwycięzcami! Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować rodzicom za cierpliwość i wiarę w pracę, którą, na co dzień instruktorzy wykonywali z zawodnikami. Wielkie podziękowania dla nauczycieli ze szkoły w Kraszewie i Krasnym: Łukasza Kozłowskiego i Łukasza Bobińskiego, którzy odpowiadali za przygotowanie fizyczne naszych zawodników. Oczywiście te sukcesy sportowe nie miały by miejsca, gdyby nie pomoc finansowa naszych samorządów: Miasta Ciechanów, gminy Ojrzeń i gminy Krasne, którzy współfinansowali nasz wyjazd na Mistrzostwa Europy do Warny. W imieniu zarządu Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin serdecznie dziękujemy! Moi drodzy, oczywiście to nie koniec wyzwań dla naszej kadry, bo już niebawem czekają nas kolejne wyzwania w postaci Pucharu Europy w Lublinie i kolejne Mistrzostwa Europy w Lyonie we Francji – powiedział Krzysztof Szczepański z CKKK.

Komentarze:

comments

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress