DSO
Karate Kyokushin
MNR
Jarosław Samoraj triumfuje w Kazaniu!

Jarosław Samoraj z Mazovii Ciechanów zajął pierwsze miejsce w 6. Turnieju o Puchar Prezydenta Federacji Rosyjskiej w Kazaniu. Sztangista znad Łydyni triumfował w kategorii do 105 kg.

Jarosław Samoraj uzyskał w dwuboju znakomity wynik – 400 kg (180 kg + 220 kg). – Samoraj zwyciężył w rwaniu i podrzucie. W stawce 8 zawodników, w pierwszym z bojów, zaliczył kolejno – 170 kg, 175 kg i 180 kg, drugiego w klasyfikacji Gienadija Muratowa z Rosji wyprzedzał o 5 kilogramów. W podrzucie dołożył zawodnikowi gospodarzy dodatkowe 10 kilogramów – podrzucił 210 kg i 220 kg, atak na 226 kg nie był udany. Muratow miał 210 kg i w dwuboju 385 kg – informuje Polski Związek Podnoszenia Ciężarów.

Kazań jest bardzo szczęśliwy dla ciechanowskiego zawodnika – przed dwoma laty wywalczył tam złoty medal mistrzostw świata juniorów.