DSO
Karate Kyokushin
MNR
Grand Prix Radka Kawęckiego: Sypnęło medalami

W miniony weekend w ciechanowskiej pływalni odbyły się zawody „Radek Kawęcki Grand Prix” organizowane przez Klub Pływacki Ciechanów. Świetną dyspozycję w czasie dwudniowych zmagań potwierdzili ciechanowianie.

Klub Pływacki Ciechanów w rankingu medalowym zajął trzecie miejsce, natomiast MPKS Orka uplasował się na siódmej pozycji. Oba kluby zdobyły po 28 medali, co w sumie dało 56 krążków.

Punktem kulminacyjnym zawodów był wyścig na 200 metrów stylem grzbietowym o puchar Radosława Kawęckiego, który jest mistrzem świata i Europy na tym właśnie dystansie. Najlepszy okazał się 14-letni Jan Karolczak z Warszawy, który oprócz statuetki, odebrał nagrodę pieniężną w wysokości pięciuset złotych.

– Bardzo się cieszę, że ktoś ściga się o mój puchar. Będą z tego korzyści dla młodych zawodników – powiedział Kawęcki, który w sobotę z rąk prezydenta Ciechanowa otrzymał symboliczne klucze do miasta.