DSO
Karate Kyokushin
MNR
GP Norco: Zorganizowali i jeszcze wygrali

GP Norco: Zorganizowali i jeszcze wygrali

Grand Prix Norco – Mazovia 2014 przeszło do historii. W minioną sobotę w Parku Dąbrowskiego odbył się finał tych zawodów. W klasyfikacji końcowej najlepszym tripletem okazał się ciechanowski team Norco w składzie: Artur Bobiński, Marcin Sasin i Rafał Kilian. Na drugiej pozycji uplasowała się ekipa z Myślenic. Trzecie miejsce też przypadło ciechanowianom, tyle że z Ciechana Białego.

– Cieszy postawa ciechanowski drużyn. Pierwsze i trzecie miejsce to wynik, który jest chyba zaskoczeniem dla środowiska polskiej petanque. Dla nas bardzo miłym – skomentował Mariusz Stawicki z Klubu Petanki Ciechan Ciechanów.

Pierwsze dwie odsłony GP Norco miały miejsce w Warszawie i Łodzi. Ostatnim akcentem tego cyklu były zmagania w Otwartych Mistrzostwach Ciechanowa. Najlepiej z kulami poradził sobie łódzki triplet przed drużyną z Białegostoku i wcześniej wspominanym teamem Norco. Turniej w naszym mieście przyciągnął 70 zawodników z całej Polski.

– Poziom był bardzo wysoki. Gościliśmy medalistów mistrzostw Polski, zdobywców Pucharu Polski w różnych kategoriach. Wszyscy byli pod wrażeniem Parku Dąbrowskiego, gdzie graliśmy. Pojawiły się skojarzenia z Parkiem Południowym we Wrocławiu, miejscem wielu rozgrywek na najwyższym międzynarodowym poziomie – dodał.

Organizatorzy planują przyszłoroczne rozgrywki i chcą, by zawody swoim zasięgiem objęły jeszcze większe grono uczestników. – Na pewno za rok wrócimy. Pojawiły się kolejne ośrodki, które chcą uczestniczyć w naszej rywalizacji. Już wiemy, że w przyszłym roku odbędą się cztery tury eliminacji i oczywiście finał w Ciechanowie.

Mieszkańcy mieli okazję, aby z bliska przyjrzeć się zmaganiom i spróbować swoich sił w tej niszowej dyscyplinie sportu. Czy z tego skorzystali? – Nic nie dzieje się nagle. Pojawili się kibice. Były pytania „co się dzieje?”. Przyszłość pokaże, na ile zainteresowanie jest realne. Z doświadczenia wiem, że taki turniej zwykle przyciąga kilku graczy – odpowiedział Stawicki.

W niedzielę na boisku STO część uczestników sobotniego turnieju zagrała w ramach Świętojańskich Singli. Pierwsze miejsce zajął Andrzej Mosiewicz z Gib, druga była Julia Radkiewicz z Łodzi, a trzeci Jacek Wiatrak z Warszawy. – To była rywalizacja w wersji „light”. Raczej okazja, żeby się spotkać i szybko nie rozstawać, bo środowisko bulerów to ludzie, którzy lubią ze sobą przebywać.

Team Norco

źródło: inf. własna

foto: Klub Petanki Ciechan

Komentarze:

comments

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress