DSO
Karate Kyokushin
MNR
Ciechanowianie medalistami Mistrzostw Polski Juniorów w taekwondo

Ciechanowianie medalistami Mistrzostw Polski Juniorów w taekwondo

Jeden złoty i dwa brązowe medale wywalczyli zawodnicy TKKF Promyk Ciechanów w rozegranych w Swarzędzu Mistrzostwach Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim.

Do zawodów zakwalifikowało się 250 zawodników i zawodniczek z całego kraju, w tym sześcioro z Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie: Łucja Oleszczuk, Weronika Czapka, Anna Walendziak, Natalia Borkowska, Cezary Sarnowski i Jakub Grzywiński.

Najlepiej w zawodach zaprezentowała się w kat. wag. 52 kg Łucja Oleszczuk, która po wygraniu trzech pojedynków wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Juniorów. Łucja pokonała Oliwię Perczyńską (6:3) z KS Taekyon Sierpc, Zuzannę Bambrowicz (3:0) z UKS Białe Tygrysy Jarocin i Aleksandrę Łojko (5:3) z Kętrzyńskiego Klubu Taekwondo. Na trzecim stopniu podium, zdobywając brązowe medale, uplasowali się Weronika Czapka w kat. wag . 55 kg oraz Cezary Sarnowski w kat. wag. 68 kg. Trenerem zawodników jest Radosław Lisowski.

Łącznie zawodnicy Promyka wywalczyli 31 punktów w ramach ogólnopolskiego systemu sportu młodzieżowego, a Łucja Oleszczuk wywalczyła powołanie na Światowe Igrzyska Młodzieży, które w dniach 11-16.07.2016 odbędą się w Taipei.

www.taekwondo-ciechanow.pl

Komentarze:

comments

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress